Läkare 2

Överblick av läkare i Sverige

Läkare Mejladress Specialism
Elisabeth Niklasson Enhetschef
Eva Örtqvist Överläkare Barnendokrinolog
Sophie Bensing Endokrinoloog
Charlotte Höybye Överläkare, specialist i intern medicin och endokrinologi
Patrik Löfgren Verksamhetschef/läkare
Marie Guldstrand Läkare, specialist i endokrinologi
Ola Hessman Kirurg, specialist i hormonsjukdomar
Niklas Abrahamsson
Jeanette Wahlberg Topp
Sven Karlsson
Erik Waldenström
David Buchebner
Stefan Ander Läkare, kirurg
Catharina Olivius Endokrinologi och diabetologi
Jakob Dahlberg Läkare, kirurg
Johanna Svensson Läkare, kirurg
Johan Svensson
Ragnhildur Bergthorsdottir
Jan-Ove Johansson Frej Endokrinolog
Ragnhildur Bengtsdottir Endokrinolog
Per Bümming Läkare, kirurg
Edward Lecaros Läkare, kirurg
Anders Nissborg Överläkare, kirurg
Gunilla Hedbäck Läkare, kirurg
Siv Båtman Vårdenhetschef
Per Dahlqvist
Akif Demir akif.demir@vgregion.se
Amanda Liljefjord amanda.liljefjord@vgregion.se
Anders Höög anders.hoog@karolinska.se
Anders Isaksson anders.isaksson@med.lu.se
Anders Nissborg anders.nissborg@vgregion.se
Anette Johansson anette.johansson@akademiska.se
Catharina Ihre Lundgren Cia.Ihre-Lundgren@ki.se
Charlotta Lonnqvist charlotta.lonnqvist@sll.se
Dan Öberg dan.oberg@vgregion.se
Edward Lecaros edward.lecaros@vgregion.se
Erik Holmberg erik.holmberg@rccvast.se
Erik Nordenström Erik.Nordenstrom@skane.se
Eva Fredriksson eva.m.fredriksson@vgregion.se
Fredrik Henriksson fredrik.j.henriksson@vgregion.se
Gimm Oliver Oliver.Gimm@regionostergotland.se
Göran Oleröd goran.olerod@clinchem.gu.se
Göran Wallin goran.wallin@orebroll.se
Gunbritt Adamsson gunbritt.adamsson@akademiska.se
Gunilla Hedbäck gunilla.hedback@vgregion.se
Helena Filipsson helena.filipsson@telia.com
Ingrid Rudberg ingrid.rudberg@vgregion.se
Jakob Dahlberg jakob.dahlberg@vgregion.se
Jan Tennvall Jan.Tennvall@med.lu.se
Jan Zedenius jan.zedenius@ki.se
Johan Wennerberg Johan.Wennerberg@skane.se
Johanna Svensson johanna.b.svensson@vgregion.se
Karin Gustafsson karin.l.gustafsson@vgregion.se
Katrín Ásta Gunnarsdóttir katrin.gunnarsdottir@rccvast.se
Lambert Skoog lambert.skoog@karolinska.se
Lars Rostgård-Christensen lars.rostgard-christensen@vgregion.se
Lena Damber lena.damber@oc.umu.se
Lennart Greiff Lennart.Greiff@skane.se
Maria Hellström maria.2.hellstrom@karolinska.se
Maria Sandström maria.sandstrom@umu.se
Marie Blom marie.blom@rcc.vast.se
Martijn Van Essen Martijn.van.essen@vgregion.se
Martin Oscarsson martin.oscarsson@vgregion.se
Nils-Olof Olsson nils-olof.olsson@vgregion.se
Oliver Gimm Oliver.Gimm@lio.se
Per Bümming per.bumming@vgregion.se
Pernilla Asp pernilla.asp@skane.se
Peter Bernhardt peter.bernhardt@radfys.gu.se
Peter Stålberg peter.stalberg@surgsci.uu.se
Robert Eggertsen robert.eggertsen@vgregion.se
Sara E Svensson sara.e.svensson@vgregion.se
Sini Kilpelainen sini.kilpelainen@sll.se
Sonia Katsuura Sonia.Katsuura@vll.se
Stefan Ander stefan.ander@vgregion.se
Stefan Lindskog stefan.lindskog@regionhalland.se